Nominacije za nagradu Oscar 2018. godine!

Nominacije za nagradu Oscar napokon su stigle, a na listi uvjerljivo vodi Guillermo del Toro i njegov film “Shape of Water” koji ima čak 13 nominacija.

Del Tora slijedi film Martina McDonagha “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri” s devet nominacija, a na trećem je mjestu sjajni “Dunkirk” Christophera Nolana sa sedam nominacija.

Dodjela će se održati 4. marta u holivudskom Dolby Theatreu, a još jednom će je voditi Jimmy Kimmel. Do tada u nastavku otkrijte tko je sve nominiran:

NAJBOLJI FILM

Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
Get Out
Lady Bird
Phantom Thread
The Post
The Shape of Water
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

NAJBOLJI GLAVNI GLUMAC

Timothée Chalamet, Call Me by Your Name
Daniel Day-Lewis, Phantom Thread
Daniel Kaluuya, Get Out
Gary Oldman, Darkest Hour
Denzel Washington, Roman J. Israel, Esq.

NAJBOLJA GLAVNA GLUMICA

Sally Hawkins, The Shape of Water
Frances McDormand, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Margot Robbie, I, Tonya
Saoirse Ronan, Lady Bird
Meryl Streep, The Post

NAJBOLJI SPOREDNI GLUMAC

Willem Dafoe, The Florida Project
Woody Harrelson, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
Richard Jenkins, The Shape of Water
Christopher Plummer, All the Money in the World
Sam Rockwell, Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

NAJBOLJA SPOREDNA GLUMICA

Mary J. Blige, Mudbound
Allison Janney, I, Tonya
Lesley Manville, Phantom Thread
Laurie Metcalf, Lady Bird
Octavia Spencer, The Shape of Water

NAJBOLJI REDATELJ

Dunkirk, Christopher Nolan
Get Out, Jordan Peele
Lady Bird, Greta Gerwig
Phantom Thread, Paul Thomas Anderson
The Shape of Water, Guillermo del Toro

NAJBOLJI ORIGINALNI SCENARIJ

The Big Sick, Emily V. Gordon i Kumail Nanjiani
Get Out, Jordan Peele
Lady Bird, Greta Gerwig
The Shape of Water, Guillermo del ToroVanessa Taylor
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, Martin McDonagh

NAJBOLJI ADAPTIRANI SCENARIJ

Call Me by Your Name, James Ivory
The Disaster Artist, Scott Neustadter i Michael H. Weber
Logan, Scott FrankJames Mangold i Michael Green
Molly’s Game, Aaron Sorkin
Mudbound, Virgil Williams i Dee Rees

NAJBOLJI ANIMIRANI FILM

The Boss Baby, Tom McGrathRamsey Ann Naito
The Breadwinner, Nora TwomeyAnthony Leo
Coco, Lee UnkrichDarla K. Anderson
Ferdinand, Carlos Saldanha
Loving Vincent, Dorota KobielaHugh WelchmanSean BobbittIvan MactaggartHugh Welchman

NAJBOLJI KRATKI ANIMIRANI FILM

Dear Basketball, Glen KeaneKobe Bryant
Garden Party, Victor Caire, Gabriel Grapperon
Lou, Dave MullinsDana Murray
Negative Space, Max PorterRu Kuwahata
Revolting Rhymes, Jakob SchuhJan Lachauer

Ostale nominacije potražite ovdje.

Shares 0

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *